Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sblížení

17. 5. 2006

Sblížení

V prvé řadě jde o to, ukázat koni, že mu nechcete ublížit, i když máte tu moc. Koně se zdraví vzájemným očicháním a frknutím do nozder: poznávají se tak navzájem podle svého dechu a pachu. S hříbětem se proto nejlépe sblížíte, necháte-li jej čichnout k vaší ruce, aby poznalo vaši vůni. Můžete to provést tak, že koni nejdříve na určitou vzdálenost nabídnete napřaženou ruku k očichání a pak se jej začnete jemně dotýkat. Pokud vás k tomu vyzývá, můžete mu lehce fouknout do nozder. Prvně může reagovat překvapeně nebo se zaujetím, a sami uvidíte, zda i příště bude tento způsob pozdravu vítat. Vynucuje-li si kontakt příliš drze a strká do vás, strčte do něj také. Tak to ostatně dělá i jeho vlastní matka.
Neočekávejte, že kůň hned napoprvé splní vše, co po něm požadujete. Musíte dát vždy najevo, co vás potěšilo, co udělal podle vašich představ a snažte se porozumět všemu, co kůň dává najevo svým chováním vám. Koně nejsou schopni řešit všechny problémy, ale naučí se, jak na různé situace reagovat. Chybí jim také pojetí lidské morálky. Při soustavném vedení však brzy rozpoznají, co člověk považuje za dobré či za špatné. Nikdy nesmíte připustit, aby se kůň dožadoval svých nároků kousáním nebo jiným nevhodným chováním.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

miluji koně

(terča, 2. 8. 2009 21:03)

chtela bych mít kone a s timhle si ho ochocim ras dva

Chci kone

(pony, 10. 2. 2009 11:41)

ahoj mas to tu krasny moc moc je to tu bes tet delam do skoly prezentaci a moc se mi to hodi diky mco ahojik

krasny

(jááááá, 2. 11. 2007 17:15)

máš to tu krásný .

poradte prosim

(jaaaa, 19. 10. 2007 19:40)

prosim muže mi nekdo napsat stranky kde se dočtu jak se mam sbližit s konem kdyz ho vidim prvne a on me taky? Nebo jak se z nas maji stat pratele?Prosím hledam to už tyden na netu a pořad nic!:-( napiste mi na mail sarik9@centrum.cz

najlepsia stranka o konoch

(angi, 14. 7. 2007 20:14)

boze to je ta prava stranka

super

(nika, 4. 5. 2007 8:41)

tak to si musim prote vytisknout je to tady bomba schanim takovou stranku uz tyden .super