Jdi na obsah Jdi na menu
 


Upozornuju predem:slabsi povahy>NEDIVAT
+Nakonci celeho clanku a fotek je misto pro komentare a budu rada kdyz tam neco pisnete;)
Polsko je největším vývozcem koňského masa. 90 % putuje do Itálie, zbytek do Belgie a Francie. Každoročně je z Polska převzato přes 30 000 koní. Zubožená zvířata putují často až 5 dní bez přestávek, bez vody a krmení. A řidiči mají přísně zakázáno je krmit. Proč? Protože konzumenti hl. z Itálie nechtějí "nasáklé maso".

Kůň má při normálních podmínkách velké problémy už při cestě dlouhé 24h. A co teprve 5 dní???!!!!

Koně vozí i přes Českou Republiku. (to jen pro ty, co si stále myslí, že se nás to netýká...)

Chcete pomoct??? Podívej te se na:

www.svobodazvirat.cz

www.viva.org.uk

http://www.pomoczviratum.rogner.cz

http://www.ohz.cz/

Moc vás prosím!!!Jestli máte blog,tohle šiřte dál!

Zamýšlel jsi se někdy nad tím co se s tane s koněm, když je už příliš starý a nemůže běhat?

Nebo jakým postupem se dnes vyrábějí šampony a všechny různé kosmetické doplňky?

Kolik králíků a myší je v laboratořích utrápeno k smrti?

Ne?

Já na to myslím velmi často

Třeba na to jak se testují různé kosmetické přípravky a jiné věci na králících.

Tak například taková náplast.

Jak udělat náplast,aby nedráždila lidskou kůži? Jak to zjistit?

Jednoduše

Vezmete králíka a nalepíte mu na srst náplast

Prudce strhnete

Srst sleze

Máte holou kůži

Na tu nalepíte náplast

Prudce strhnete

Objeví se krvavá rána

Nalepíte náplast

Prudce strhnete ....

Pokračujete dokud nejsou vidět žebra
Pěkné, vidtě? A takhle to chodí ve všech laboratořích. Toto se dělá jen u králíků, protože jako jediní mají stejně citlivou kůži jako člověk.

Ale to není vše

Nyní si vezměte například kočky.

Roztomilé domácí zvířátko, že?

Teď si představte laboratoř

Kočka má svázané nohy aby se nemohla hýbat

Proč na ní nevyzkoušet, jestli nově vyrobený šampon
Neštípe do očí?

Proč by ne, nic vám to nezakazuje

Jednoduše vezmete kočku a nalijete jí tekutinu do očí

Samozřejmě se víčka nejprve upevní aby je zvíře nemohlo zavřít

Pravděpodobnost že kočka oslepne je 100%

Ale to přece nikomu nevadí, že

A to už radši nerozvádím co se stane, když se na zvířeti testuje nový prášek nebo jiné věci, které se musí sníst ...
Je vážně nepříjemné popisovat, co se děje v těle zvířete, které tenhle sajrajt spolklo ...


A teď už jen malý výčet a pár obrázků

Víš, kolik zvířat je denně zabito jen kvůli srsti?

Kolik delfínů je denně chyceno a následně zabito nepozornými rybáři?

A musí k tomu všemu dojít?
Copak se v dnešní době neobejdeme bez kožichů z pravé zvířecí kůže, všemožných kosmetických ptákovinek a jiných věcí? Tyto věci se přece dají získat i jinak. Kožichy se dají vyrobit a kosmetika se dá testovat hormonálně.
Ale je vůbec naděje, že to lidé pochopí?

Jestli budeme takto pokračovat dál, tak za 10 let budou všechny druhy na vymření. Všechny.

Pro jeden blbej kožich!

Bezcitnost? Ano to je fakt!


TYGR je překrásné zvíře! Pro mě je to určitě symbol síly a krásy!
A nejradši bych zabíjela lidi kteří jen tak přijedou do Afriky koupí si třeba jednoho
tygra a pak si ho jdou zastřelit...
Tak to chodí koupí si ho prostě a pak si ho můžou zastřelit...
a je to legální (!) ale pro ty zvířata nespravedlivé!
A tak to nechodí jen s tygry!...i se slony, zebrami, pakoni vlastně se vším...
co cheš můžeš musíš si koupit a pak si to zastřelit!...
A nejenom v Africe...i v Asii...
Toto byla taková malá uvaha!
Já kdybych mohla, všechny lidi kteří zbírají zvířata jako trofeje bych pozabíjela!
ANO POZABÍJELA!
POMALOU SMRTÍ!
Nesnáším takové lidi kterým nezáleží na tom jestli jejich děti uvídí tygra žirafu slona či jakékoliv jiné zvíře jedine v knížce...
Nesnáším bezcitné lidi!


Překrásná zvířata!
A NESNÁŠÍM CELEBRITY KTERÉ NOSÍ PRAVÉ KOŽICHY!
to je příšerné! Nosí na sobě zvíře , zvíře které kdysi žilo...
jedlo, spalo, chodilo, lovilo...
a oni jsou tak bezcitní!

To je příšerné a co vedle tohoto obrázku bylo napsáno?
Toto:" Dámy v kožichu.Znáte krásnější pohled?Já ne! "
To je prostě příšerné!

Neni to takhle lepší?

Nechme oblohu ptákům....

...protože sami ji nezvládáme

Nechme vodu rybám....

...protože sami ji neznáme

Nechme na Zemi místo i zvířatům,protože po jejich boku se nám bude žít lépe.


Na těchto králíčkách byly testovány různé výrobky (kosmetické a spousty jiných). Dnes už nežijí. Těchto několik králíčků je jen malinká část z miliónů a miliónů zvířat, která trpí, trpěla a budou trpět kvůli testování výrobků na zvířatech.


K těmhle obrázkům snad nemusím psat komentáře...

 


.
.kočičí hlava kdyby nekdo nevedel

. 
 


 


 

 


 


 

 


  


 

 

 


  


  


  

 

 


KORIDA

Korida je považována za rovnocenný zápas mezi odvážným torerorem a zuřivým býkem. Ve skutečnosti však v aréně vítězí jen člověk. Krvežíznivý divák se dočkal - býk trpí, krvácí a je zabit.

Slovníček tradičních pojmů

Býčí zápasy se španělsky řeknou corida de torros. Arénní býk se jmenuje toro. Profesionální zápasník se jmenuje torero. To je všeobecný název pro všechny zápasníky. Torerové se dělí na matadory, to jsou ti hlavní, pikadory a banderillery. Celá tato družina cuadrilla čítá dva pikadory a tři banderillery. Býci jsou před těsně zápasem držení v ohradě corral. U nás vžitý termín toreador používají Španělé pouze s významem pejorativním - říkají tak posměšně jihofrancouzským zápasníkům s býky.


Co to je corrida?

Pro Španěly je korida staletou tradicí, rituálem, kultem, uměním a výzvou. Ale dá se ve jménu tradice omluvit brutální zacházení s živým tvorem? Pochopitelně, že ne...

Koridu rozhodně nemůžeme počítat mezi sportovní odvětví, i když sportovních prvků má hodně. Patří mezi ně všechny figury, které dělají toreři s pláštěnkami a potom matador s muletou, obraty, kterých jsou desítky. Každá figura má své jméno - verónica, mariposa, chicuelina, natural, pase de pecho, media verónica a tak dále, jsou jich desítky a často se liší jedna od druhé pouze v drobnostech, jako je například postavení nohou. Korida je "drama" o třech dějstvích, jimž se říká los tres tercios de la lidia - neboli tři třetiny bitvy. Je to celé hra, tragédie pro pobavení krvechtivých lidí. Tragédie o smrti býka.

Přípravy před soubojem

Po celém Španělsku jsou ranče, kde vyrůstají býci pro arénu. Býci žijí na rančích do odby své dospělosti, což jsou čtyři roky. Tříletý býk je pro arénu příliš mladý, pětiletý zas starý a zkušený, takže se těžko zabíjí. Nikdy za tu dobu nevidí pěšího člověka. Vždy jen muže na koni. Prvního pěšáka vidí až v aréně, ve chvíli, kdy do ní vběhne k zápasu.

Před vpuštěním do arény je býk záměrně handicapován, čímž se sníží riziko pro člověka: ostré rohy jsou opilovány, do očí je mu vetřena vazelína (což značně sníží býkovu schopnost orientace), někdy se podávají v potravě sedativa, tím jsou otupeny jeho smysly.... Po vypuštění z boxu, kde byl býk dlouhé hodin uzavřen bez možnosti pohybu a těsně před vypuštěním bit a drážděn, se náhle ocitá na rozlehlém prostranství stadionu, plném neznámých pachů, hluku, při nočních show také oslňujících reflektorů. Torero, první člověk, který se s býkem utká, má za úkol zmatené zvíře vydráždit a rozzuřit.

První dějiství

 Torero, první člověk, který se s býkem utká, má za úkol zmatené zvíře okouknout, poznat jeho slabé a silné stránky, a hlavně zjistí, kterým rohem útočí. Následuje matador, který předvede několik figur s pláštěnkou, různě se prohíbá, zaujímá sošné postoje a nechá si projíždět roh býka několik centimetrů od stehna.

Po tomto úvodu odejde a na scénu přichází pikador, většinou na koni, který slouží při útocích býka jako "nárazník". Koně někdy na následky zranění, způsobených býčími rohy zemřou, nebo musí být utraceni, proto jsou na koridu vybíráni koně z řad již starých a nevýkonných zvířat. Pikador na býka seshora z koně útočí, postupně mu zabodává do šíje pět osrých kopí. Je to fáze zvyšující napětí obecenstva, která slouží k vysílení býka. Bolest a ztráta krve u býka snižuje pohybuschopnost, znesnadňuje soustředěnost a orientaci.

Do arény vjeli pikadoři. Jejich koně měli žíněnky na bocích a na břiše a okamžitě bylo jasné proč, protože býk si jednoho koně rychle vybral, vrhl se proti němu, zatlačil ho k barreře, nabral na rohy a vyzvedl i s jezdcem. V té chvíli se pikador, který měl na botách ocelové truhlíky, nahnul na stranu a vší silou vbodl své dlouhé kopí do svalového hrbu na býkově šíji. Tenhle svalový hřeben, to je něco, jako jsou lidské hýždě. Rána v těch partiích bolí, ale nic nepoškodí. Hrot kopí je ostatně opatřen kroužkem, takže do býkova těla pronikne jen několik centimetrů. Býk začal krvácet. Po husté černé srsti tekla rudá krev, lidé křičeli a tleskali a zpoza burladera vyběhl jeden z torerů, aby býka odlákal a pikadoři mohli odjet. První třetina, zvaná suerte de varas, zkouška kopím, skončila. Jejím úkolem je býka zbrzdit, unavit, aby nenesl hlavu tak vysoko.

Druhé dějiství

Pikadora vystřídají banderilleros, vyzbrojeni ostnatými banderillami. Zasahují jimi býka do ran od kopí, nebo okolo nich. Zvyšující se bolest v šíji znemožňuje býkovi držet hlavu vzpřímeně. Banderilleros vbodnou tři páry hůlek do býkovy šíje, potrestané zvíře se prý zklidní a zkoncentruje. Ve skutečnosti je to tak, že vyčerpaný býk útočí z posledních sil na okolo pobíhající bandelieros, zmateně reaguje i na každý pohyb v tribunách a zcela otupen naráží do bednění ohraničující arénu.

Chlapíci s baderillami nastupovali jeden po druhém, první s modrými, druhý s červenými a třetí se zelenými hůlkami. Byl to klasický duel - na jedné straně arény stál býk, na druhé banderillero. Býk zaútočil a muž držící v ruce jednu barevnou hůlku se rozběhl přímo proti němu. Vypadalo to strašlivě, poněvadž se zdálo, že býčí roh projede torerovým tělem jako jehla ponožkou. Jenže muž běžel trošku obloukem, asi tak, jako když se rozbíháte ke flopu, a býkova dráha dělala k tomuto oblouku tečnu. Ve chvíli, kdy se střetli, se muž vyhnul smrtícímu rohu, vypjal se na špičky a sounož, s rukama vysoko zdviženýma, vbodl hůlky do býkova svalového hrbu na šíji. Zůstaly tam a diváci pochvalně vykřikli. Banderillero poté pokračoval v běhu a skryl se do burladera. S těmi hůlkami to nebylo vůbec lehké, většinou se zabodnout hůlky nepodařilo. Spadly do prachu, banderillerové to zkoušeli znovu a znovu, diváci bučeli a házeli do arény polštářky.

Třetí dějiství

Jakmile je býk dostatečně oslaben vyčerpávajícím zápasem, ztrátou krve a bolestí, koordinace jeho pohybů prudce klesá. Přichází "hrdina" matador, aby býkovi uštředřil poslední ránu. Zmučenému zvířeti vráží buď krátkou dýku mezi krční obratle, nebo meč, či kopí do srdce. Je to nejnebezpečbější část faeny, kdy matador drží muletu v levé a meč v pravé ruce, stojí proti býkovi metr od jeho rohů a ve chvíli, kdy býk zaútočí, odvede muletou jeho hlavu doprava dolů k písku arény, nakloní se přes jeho pravý roh a vrazí zahnutý meč do místa mezi býčími lopatkami, místa, které je velké asi jako pětikorunová mince. Když se to povede, meč zajede mezi lopatkami a žebry jako nůž máslem až k aortě, přetne ji a býk klesne na zem. Málokterý matador je však natolik zkušený, aby býka usmrtil první ranou. Umírající zvíře, většinou už neschopné pohybu, je pak za nadšeného jásotu publika barbarsky dobíjeno dalšími bodnutími. Při španělské koridě matador na závěr představení uřízně býkovi uši a oháňku a s vítězným gestem je vhodí do rozvášněného obecenstva.

Potom nastoupil Luis de Pauloba. V býkově šíji se pohupovalo několik hůlek a matador předváděl s muletou řady figur, které vázal dohromady, otáčel si černé, zaprášené a krvavé zvíře kolem těla jako šátek, obracel se k němu zády, klekal na kolena a nechával proletět špičku rohu pět centimetrů od svého nosu a diváci řvali blahem. Trvalo to tak asi pět sedm minut. Těsně před zabitím se Luis de Pauloba zastavil u barrery a vzak si od svého mečíře dlouhý a na konci zahnutý meč. Nastávala chvíle, které Španělé říkají okamžik pravdy, nastávala estocada neboli zabití býka mečem.

Luisovi de Paulobovi se manévr nepovedl. Traval desetinu vteřiny, kdy oba, matador i býk, splynuli v jedno zvíře, jakéhosi kentaura, ale meč narazil na kost, prohnul se jako podkova a pak vyletěl pět metrů vysoko. Diváci se smáli a pohrdavě pokřikovali, a de Pauloba, v obličeji celý zpocený, sebral svůj meč a pokusil se zabít býka podruhé. Napodruhé se práce podařila. Zvíře kleslo, de Pauloba zařval, asi ulehčením, diváci vstali a jali se aplaudovat, ve vzduchu, horkém jako u vysoké pece, stál sloup hutného pachu krve, oslepující slunce šílelo a já najednou zjistil, že mám otevřená ústa a křičím.

Závěr

Při zápase je býk zabit, a kdyby náhodou nebyl, kdyby zabil on matadora (což se ve Španělsku stává tak pětkrát ročně), musí být poražen a rozbourán hned poté. To proto, aby se nestalo, že by zvíře zápas přežilo a nastoupilo někdy později k dalšímu. Býk by tím získal nesmírné zkušenosti a torero by ho prakticky nemohl zabít. Ono je těžké býka zabít, i když se boj protáhne třeba jen o deset minut. Tak rychle se býk učí. "Správný" arénní býk je - pokud nedlí ve stádu - neuvěřitelně statečný a útočný a rozběhne se nejen proti člověku, nýbrž třeba i proti tygru nebo lokomotivě. Je velmi mrštný a rychlý.

Jeden takový zápas člověka s býkem netrvá déle než půl hodiny. Celá show však čtyři i více hodin. V sezóně býčích zápasů tak přijde o život během dne několik býků a koní.

Bojkot

Býčí zápasy je nejrozšířenější v těchto zemích - Španělsko, Portugalsko, Mexiko, jih Francie a Itálie. Pravidla, způsob a velikost provedení i obliba koridy veřejností se liší. Je zjištěno, že drtivé procento zahraničních návštěvníků koridy by po prvním shlédnutí býčí zápasy vícekrát nenavštívilo. Snahou ochranářských organizací po celém světě je proto přesvědčovat turisty, aby svou první návštěvu koridy nikdy nevykonali, čímž by její provozování ztratilo ekonomický efekt.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Monika, 24. 7. 2012 20:16)

Moje najoblubenejsie zviera je kon trha mi to srdce
dufam ze niekto pozna Ruffian
lebo na mala taku zlomeninu nohy az taku
ze je ako nasa ruka zohnuta

hrôza

(Baja, 30. 6. 2012 12:39)

mne je z toho do plaču keď si uvedomím že sa to deje stále úbohé zvieratá nepochopím takých ľudí, normalne som rada že tie obrázky som nevidela, ale strašne smutná s tých cvokov .... ako môže byť niekto tak blbý aby to robil malým nevinným zvieratkam je mi ich strašne lúto lenže nemožem s tým nič spraviť...

............................

(maria , 27. 5. 2012 16:09)

tak toto je hrozne mal by to zažit aj ten čo to robi a vytvoril tuto stranku a aj ten čo to robi FUJ FUJ mali by ho zavriet aby snil v pekle ....... ved zvierata maju srdce ako mi a a ja dušu citia bolest ako mi lenže ony nam nevedia povedat že čo ich boli .... no zvierata su mojim celim životom mam ich velmi rada ale toto je troška vela !!!!

autorke

(lucia, 31. 12. 2011 15:56)

mne sa tu ziadne obrazky nezobrazili, ale J TAK je to hnusni

kkkk

(abcd, 8. 10. 2011 21:04)

souhlásím se všemi ty co to dělají těm zvířatům bych zabil aby viděli jaký to jak sak by si to zaslouzili

Simča

(Simča (www.capall.blog.cz), 7. 4. 2011 8:29)

někteří lidi jsou svině.. kdyby věděli jak se ty zvířata cítí..bylo by jim to i tak jedno..protože jsou bezcitní a nemají srdce..!! nejradši bych jim udělala to, co oni dělají těm zvířatům.. dyt nic neudělali! všiměte si..jak v televizi ukazují, že někdo někomu ukradl auto a zničil ho, vždycky dostane pokutu a jde do vězení, ale když někdo ukradne někomu třeba koně a zabije ho, nebo mu jen ublíží..většinou dostane jen blbou pokutu..prostě zvířata berou jako věc, a to je od nich fakt hnusný!!!

týrání koní

(Renata, 13. 2. 2011 10:51)

dozvěděla jsem se o brutálním výcviku koní,nikdy by mě nenapadlo,že to člověk dokáže.Lituji,že jsem vyslechla techniky tréninku,od té doby nemohu na nic jiného myslet,kdybych věděla jak pomoci....(lidi)co dokáží zmrzačit nebo umlátit koně jen,aby si namastili kapsu nemají místo v lidské společnosti a těm bych fakt uměla udělat peklo na zemi,že by prosili o smrt.

to je hrůza

(alex, 6. 2. 2011 11:45)

moje nej zvíře je kůň, a mám ho moc ráda, ale mám ráda všechny zvířata a to co jim dělaj je hrozný.
sice jsem viděla asi 5 obrázků, protože se mi to
neukázalo, ale opravdu mi to stačilo. ty lidi
by zasloužily něco víc. Já nikdy nepochopím jak se s těhle soutěží mohou radovat, jka se mohou radovat z vítěství tak hrozného. jako třeba ty kohoutí záopasy, nebo chrti, ty závody v běhu a když prohrajou?? co myslíte že je čeká......smrt
ty lidi jsou hnusnýa nejradši bych je ......
nebo co dělaj koním... to jsou moji miláčci.. doma mám jednoho a řeknu vám že si ho užívám.. mám ho od vánoc, a je to můj sen ale nikdy bych mu nic neudělala, nebo co dělaj králikům. to je hrozný. doma mám i králíka a je tak přítulný a chodí mi na proti ke dveřím, a teď si vemte že bych mu měla něco udělat. ty lidi nic takovýho s těmi ubohými zvířaty nemohli zažít. jinak by věděli a snad by se v nich i něco probudilo aby je nechaly žít.

Strašný

(Olga, 23. 1. 2011 10:41)

To je nechutný. Všem co jim to dělaj bych udělala to samý. Hajzlové!!!

je to sileny co lidi dokazou se zviraty

(nikola, 19. 8. 2010 17:01)

to podle me nemuzou byt ani lidi ja sem dneska nad temi videi brecela,vzdyt zviratka sou tak krasni proc jim nekdo takhle ublizuje sou to pekni hajzlove,jaky by to bylo jim kdyby jim todle nekdo delal ja bých jim to prala aby vedeli jak trpi ty zvirata.

Humus

(Darina, 25. 7. 2010 21:39)

Mám ráda zvířata ale to co vydím na fotkách utýraná zvířata a ty hnusný pokusy co na nich prováděj no fuj přeju to lidem co takle mučí ty chudáčky přeju jim aby šli do laboratoře a nechali si ty stejný pokusy na sobě udělat přeju jim to hodně ať vydí spíš cítí co ta zvířata musí trpět.Chci to zastavit.STOP TÝRÁNÍ A TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH!!!Chudáčci:(

nechte kone na pokoji

(arya, 24. 7. 2010 20:16)

mozno o tom nevies no ak ma kon rad svojjho jazdca a rad je jazdeni neni na tom nic zle ale ak je ten kon stary slaby chory alebo mlady bojazlivy nevicviceny tak by na nom nemali jazdit a to s tym hladkanim mojmu konovi to nevadi pretoze ma pokojnu prietelsku dobru a spolocensku povahu aj ked 2 hodiny by to bolo sialenstvo aj strata casu staci tak 10 minut

to je uz neuvetitelne

(Simonka, 21. 6. 2010 20:39)

ja ked som tie obrazky videla tak som sa prudko rozplakala ma doma zajacika a nikdy bi som toto neurobila chudaci zvierata preboha

Nechte koně NAPOKOJI!

(Nechte koně NAPOKOJI!, 19. 6. 2010 14:51)

Jestli má někdo rád koně nic proti tomu ale vy se jednou svezete a třeba vám to nestačí a zas a zas...Ale ty koně mají taky život a vadí jim to!JO a taky jim vadí,když je 2 hodiny v kuse hladíš!Už jim to není příjemné jako po minutě!NECHTE JE ŽÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mam 51 a řešeni

(jan adam keksjan@seznam.cz, 16. 6. 2010 0:19)

lidske bestie jeto slabe slovo kdo tyra jakou koliv bytost je hajzl a zbabělec nevim jak proti tomu bojovat takovy hnus jediny recept oko za oko užil jsem svoje na učnaku vojna basa ale nesmite se bat a branit svoje ja mam 2 syny jsou vychovani tak že maji sebevědomi a oba umi vše jak se branit my 3 vidět někoho tyrat vyřidime to na mistě zakon je na prd soudce ray ben dukazy musi byt 100 pro kdo potřebuje pomoc tel.733278683 nikdy neodmitnu

ja s tebou souhlasim

(veronika, 20. 5. 2010 16:49)

Ahoj jsem zastancem zvirat chci pro to nico udelat vim ze se to neda zastavyt.Ale da se proti tomu nico malo udelat.Vim ze svichni mame radi zvirata a onin nas, ale nekteri lide uz jsou takovi.Ja bych je snad zabila nebo nevim co zvirata jsou jako lide amaji roztomily oblicej a neumi mluvit a proto je mame tak moc radi . A jak jsi psala o tech konich je to zes az se mi chce plakat kone ma uz rada od svich peti a jezdim na nich a kdyz si predstavim co s timi chudaky delaji no proste nekteri lide jsou az moc moc kruti.Jsem rada ze jsi dala na internet tuto zpravu budu sirit dal i na fb jsi udelam skupinu a budu moc rada az nas bede hodne prosim kdyby nico napis mi prosim na e/mail veronika.dobsova@seznam.cz diky moc verča

Blbečci jedni

( Martina, 30. 4. 2010 18:59)

Takoví lidi jako sou oni nesnáším.Kdyš se dívám na naky seriál o zvířatech který jsou takhle týráni jemi do pláče jen kvuli nakým nafintěným modelkám který maji nakou pravou kožešinu uš tak třeba vimřou.Kdyš vidím jak třeba zastřelej nákého tigra nejradši bych je taky zastřelela co nemáte cit lidi vám biseto také nelíbylo kdybi na vás nékdo testoval šampon a vlil bi vám to přímo do oka a vy byste přišli o zrak!!!Vám byseto taky nelíbilo!!Pitomci jedni že se nestidí.Já sem tak ráda že tam nejsou ty fotky protože jsem se nad každym rozbrečela.

!!!!!!!! pro autorku!!!!!!!!!!

(kačicááá, 24. 3. 2010 16:55)

me se tam zadne obrazky nezobrazili tak si to pls sprav se to az tak nevdi protoze text mluvi za vsechno abrazky tam jsou jen proto abychom si to mohli představit!!!! ae myslim si ze tem komu se obrazky neukazali si ten jeden velky hnus dokazali představit( ja teda jo)!!!!§

Je to hnus !!!!

(Simona, 6. 3. 2010 19:58)

je to hnus !!co děláme myslíme si že sme páni světa-ano byli bychom ale jen tehdy kdyby sme nedělali tyhle příšerný věci (na zvířata žárlíme!)¨bohužel ty co tim zvířatům ubližujou kuli kosmetice atd(nechci to vijmenovávat -dělá se mi s toho blbě) tak zvířatům závidí (přiznám se já taky závidim jim jejih hebký kožíšky ale rozhodně si nekoupim zvíře jen proto abych mu tu kůži stáhla! to teda v žádnim případě)a jak už jsem uvedla v závorce ano zvířatům jejich kožíšky závidim a proto mám doma 2 džungaráčky jsou úplně k sežrání a já bych jim kuli jejich roztomilosti nedokázala jakkoliv ublížit a na tož zabít kuli jejich kožíšku moc ráda si je chovám a co víc nejenom že mám jejich kožíšek ale se žívími zvířaty je mnohem větší sranda ne z kožichem ze zvířete co mám na sobě a co chci ještě napsat nejsem proti zabíjení zvířat kuli jídlu ale já převážet třeba koně na jatka tak i přes všemožný zákazi a příkazy a já nevim co všechno bych to porušila koním bych dala přestávku nakrmila je napojila,vyhřebelcovala atd to samí s ostatnímy a co kdyby mě vykopli -mávla bych rukou a řekla bych ok milí pane řediteli co kdybychom si udělala takový malí výlet bude to trvat jen 5 dní?? co vy na to??a i za cenu toho že bych šla sedět bych ho dala do nákladovýho prostoru svázala bych hoaby se nemohl moc hýbat-no co zvířata sou tam tak namáčklí že se taky nemůžou hýbat ne??
a celých 5 dní bych mu nedala nepít ani najíst a pak bych se ho zeptala tak co jak se vám jelo?? bez vody a pítí špatně co?? asi jako tim nebohým zvířatům na jatka :) -tim chci říct ok kuli jídlu ok proti tomu nic nemám ale ať timm chudákům daj najíst a anpít a taky trochu prostoru pak i to maso bude líp chutnat a taky přestávky stačí hoďku ale vždy když to zvíře potřebuje

*****

(Brepta , 26. 2. 2010 13:50)

¨je mi jich lito a to jsem videla jen par obrazku asik 5 protoze se mi to nezobrazuje :(


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »