Jdi na obsah Jdi na menu
 


Western;)

31. 3. 2006

Western

Původ westernového ježdění vychází z dob, kdy byl kůň využíván při práci s dobytkem na rančích a pastvinách. Za dob, kdy na „divokém západě“ panovala éra cowboyů byly na koně, jakožto na hlavní zdroj pracovní síly, ale také jako na pracovní nástroj kladeny vysoké požadavky. Dá se tedy říct, že již v těchto dobách se začal formovat ideální „cowboyský“ kůň. Takovýto „cowboyský“ kůň musel být velice vytrvalý a odolný, aby byl schopen zvládnout celodenní náročnou práci. Povaha takového koně musela být velmi klidná, ale musel být také inteligentní a samostatný, protože to jeho práce vyžadovala. Jelikož jeho „denním chlebem“ byla práce s dobytkem, musel mít pro tento druh zvířat jakýsi cit. Musel mít schopnost s tímto dobytkem samostatně pracovat. Jeho fyzická kondice musela být na vysoké úrovni, jelikož musel udržet krávu, která byla chycena do lasa připevněno k jeho sedlu. Musel být také velmi pohyblivý a mrštný, jelikož musel často velmi rychle měnit směr. „Cowboyský“ kůň byl a je kovboji velice ceněn, neboť souhra mezi koněm a jezdcem je velice přesná a velmi důležitá.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

moje láska k westernu

(Gabca216, 12. 6. 2009 13:16)

od malička jsem se učila jezdit western a u toho i zůstanu nemusim se bat kdyš se kůn splaší tak že slítnu

Anketa

(ada, 15. 3. 2007 14:55)

hey oh>ta moznost tam je ....takhle ta anketa neni videt cela staci jen kdyz na ni kliknes koleckem a potom posunes bud nahoru nebo dolu;)vis

westerneeek my love

(hey oh, 2. 3. 2007 21:52)

milujem westeeern..... preco v tej anketke neni aj taka moznost?:D

western

(ada, 1. 12. 2006 23:47)

Pájinka>ale je musis kliknout na tu anketu koleckem a potom posnout treba nahoru...tam je jeste jedna moznost;)zrovna ta co sis prala;)

western

(Pájinka, 27. 11. 2006 19:25)

Já western miluji a zajímám se oněj.Já i western jezdím.Ale to jste tam nenapsali tak jsem nemohla hlasovat tak to budu muset psát do komentáře!!!