Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stádní pud

10. 11. 2007
Přežití koní v divočině spočívá v tom, že jedinec je součástí stáda. Koně mají velmi silný stádní pud. Je to vrozený pud sdružovat se s ostatními.

- I u zdomácnělých koní je stádní pud nejsilnějším pudem a stále hraje důležitou roli.
- Koně potřebují společnost druhých a často se cítí zranitelní, jsou-li sami.
-Kůň, který je s ostatními koňmi klidný, se může stát problematickým, je-li ponechán samotný.Může mu však pomoci příslušník stáda jiného, příbuzného druhu, například osel.

- Stádní pud může využít i člověk. Například je-li kůň z něčeho nervozní, může se nechat vést starším zkušenějším koněm.

Vedení


- Divocí koně mají vůdce.
- Zdomácnělí koně většinou mívají hierarchii.
- Někteří koně jsou dominantnějším jiní submisivnější.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz :)

(Ess, 29. 10. 2011 13:38)

Můžu si z tvých strán ek zkopírovat nějaké informace o koních? Ptám se tě jen proto jestli ti to nevadí..ale když neodepíšeš tak si to skopčít tak i kdyby si nechtěla...odepiš mi na mail... e.s.h.l.i.n.k.a@seznam.cz :) díky..a stránky máš moc hezký :) :) jezdíš na koních nebo tě zajímá historie nebo si jen čteš v knížkách..já jezdím už 7 let :) a mám 16 medajlí :) :) no nechci tu machrovat..Vá/ňa jich má určo víc..no ale to je jedno zatíím páá..a díky ti za odpovď ;)

Doplnění

(Winný, 15. 8. 2008 21:46)

Také můžem podotknout,že vůdce stáda je klisna(nejstarší a tudíž nejskušenější),hřebec dává pozor úplně vzadu a v případě nebezpečí,dává pokyn k útěku.

moj blog

(Martina, 3. 2. 2008 11:16)

pod na moj blog