Jdi na obsah Jdi na menu
 


Některé drezurní cviky;)

18. 6. 2006

Některé drezurní cviky a prvky

Kontracval

Dá se říci, že kontracval, je cval na druhou nohu, než na kterou jede jezdec s koněm. Takže pokud při cvalu pojede jezdec s koněm na pravou nohu, nechá ho cválat na levou a naopak. Při tomto cviku se zvyšuje ohebnost koně.

Couvání

>Couváním je myšlen rovnoměrný pohyb zpět, při kterém se nohy zvedají a došlapují v diagonálních párech. Jako vážné chyby jsou např. vzpírání koně nebo ukvapený pohyb, uhýbání, rozkročující se zadní nohy či vlečení předních nohou.

Obrat kolem předku

Při tomto cviku kůň otáčí svou zadní část těla okolo předních nohou, kterými pouze přešlapuje na jednou místě.

Poloviční překrok

Při cviku s názvem "poloviční překrok" se kůň pohybuje jak ve směru vpřed, tak ve směru do strany, tzv. diagonálně a je tímto směrem i nahnutý.

Pasáž

Jeden z nejkrásnějších a nejelegantnějších cviků. Při "pasáži" kůň klusá a zvedá přitom nohy velmi vysoko. Každé zvednutí nohy (krok) - je ve vzduchu chvíli držen.

Piafa

Piafa je vlastně klus podobný "pasáži", s tím rozdílem, že je prováděn na jednom místě.

Dovnitř plec

Kůň je mírně ohnut okolo vnitřní nohy svého jezdce. Vnitřní přední noha koně křižuje (překračuje) před přední vnější nohu, zadní nohy zůstávají v původní přímé linii.

Veškeré série cviků mají svou stupnici hodnocení od 0 do 10 bodů.
Jako každá disciplína má své body pro hodnocení, tak má i body trestné. Stejně tomu je i u drezury.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dotázek

(Drsi, 1. 2. 2007 13:46)

Achojki nechtěla bys tu napsat plsky k těm cvikům pobídky??

Odpověď

(Ladynka, 28. 12. 2006 13:14)

no nejlepší by pro začátečníky bylo couvání a kontracval pokud umíš nacválat tak nejdřív na jednu nohu a potom na druhou

terezkatomanova@seznam.cz

(tereza, 16. 10. 2006 22:07)

ahoj, mam moznost jezdit denne na huculskych kobylach a jedna z nich je drezurne celkem nadana. rada bych s ni nejake drezurni cviky i zkusila, ale nevim, ktere by byly nejlehci a nejvhodnejsi pro nas-zacatecniky.nevime, jak spravne zacit. a proto se chci zeptat "odbornika". prosim porad, budu rada a pak povim, kdyz to treba zmakneme. ale za zkousku nic nedame, ne? dekuju tereza